WHEY PROTEIN ISOLATE

HÜCRELERİN YAPI TAŞLARI

Proteinler hücrelerin yapıtaşı olan aminoasitlerden oluşur. Doğada toplamda 20 adet bulunan aminoasitlerin 9’u esansiyel, 11’i esansiyel olmayan şeklinde ayrılır. İnsan vücudunun tüm hücrelerini oluşturan bu aminoasitlerin, sonradan kullanılmak üzere, protein havuzunda depolanması gerekmektedir. Çünkü proteinler, insan vücudunda sudan sonra en çok bulunan ikinci bileşendir.

Her bir CocoPro hızlı emilim sağlayan izole formda whey proteinden 20 g içerir. Bu sayede protein depolarının hızlıca dolmasına yardım eder ve spor sonrası toparlanmanın en etkili şekilde gerçekleşmesini sağlar.

#RecoverRepeat


Yüksek Elektrolit Profİlİ

Hızlı Toparlanma ve Tamamlama

Elektrolitler, vücuttaki yeterli sıvı dengesinin korunmasına ve beyin, kalp, kas ve sinir sistemi fonksiyonlarının düzenlenmesine yardımcı olurlar. Vücut, uzun süreli terleme, kusma gibi durumlarla karşılaştığında mineral seviyeleri düşer. Bu durumda hızlıca kaybolan mineraller yerine konmalıdır. Atletler için elektrolit dengesizliğinin en belirgin semptomu kas kramplarıdır.Kalp çarpıntısı, baş dönmesi ve vücudun zayıf düşmesi de diğer semptomlar olabilir.

İnsan vücudunda esansiyel olarak en çok bulunan elektrolitler, sodyum, potasyum, bikarbonat?, klorid, kalsyum ve fosfattır. Hindistan cevizi suyu, bu elektrolitlerden özellikle potasyum, magnezyum,sodyum, fosfor ve kalsyumca zengindir.

Potasyum - Hindistan cevizi suyu ( Genç hindistan cevizlerinin yağsız suyu) özellile potasyumca zengindir ve bir servislerinde muzdan daha fazla potasyum içerir. İdman esnasında kas krampı yaşıyorsanız potasyum eksiğiniz olup olmadığını kontrol ettirmelisiniz.

Kalsyum - Uzun süreli eksikliği kemiklerde zayıflamaya neden olabilir.

Sodyum - Hücrelerin dışında bulunan en önemli pozitif iyon kaynağıdır. Terleme ve idrar ile vücut konsantrasyonları azalır.

Magnezyum - Hücrelerin elektrik potansiyellerinin sürdürülmesi ve ideal kas fonksiyonları için çok önemli bir mineraldir.


Sekersİz

Stevia ile Tatlandırılmıştır

Sağlık uzmanları,rafine şekerce yoğun gıda tüketimlerinin obezite ve diğer sağlık sorunları üzerine olan etkisini sürekli gündeme getirmektedirler.

Sukraloz, aspartam ve sakkarin gibi yapay tatlandırıcılar son yıllarda şekere alternatif olarak kullanılmaktadırlar ancak stevia avrupa ve amerikada son 5 yılda doğal yapısı nedeniyle sağlıklı gıda tüketicileri tarafından daha çok tercih edilir hale gelmiştir.

Stevia, sıfır kalori, karbonhidrat içermeyen, kan şeker seviyesini artırmayan, anavatanı Paraguay ve Brezilya olan Stevia Rebaudiana bitkisinden ekstrakte edilen doğal bir tatlandırıcıdır. Stevia şeker benzeri tatlılığını, yapraklarında bulunan stevia glikosidlerinden sağlamaktadır.

Uzmanlar, Stevia yı obezite ile mücadelede diş sağlığında, diabette potansiyel bir yardımcı olarak görmektedir. ( 2008- 2012 yılları arasında Stevia içeren ürünler %400 artış gösterken, 2011 den 2012 ye geçerken %158 lik bir artış gözlemlenmiştir -Mintel Raporu )

#RecoverRepeat


The Formula

Coconut

Coconut + Pineapple

Cocopro, sizin için formüle edilmiş #sporsonrası #toparlanma ve #hidrasyon hedefli #izotonik bir #sporcuiçeceği dir.CocoPro, vücut ve zihninizin en ideal performans ile çalışması için ihtiyacınız olan tüm elektrolit, mineral ve proteini içerir. Fonksiyonel sporcu içeceğimizin tadını çıkarırken, bizlerle her zaman iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı yaşam müdavimleri, etiket okuyan, doğal gıda ve içecek tüketicileri, spor tutkunları ve Cocopro fanatikleri ile iletişim halinde olmayı, sizlerin güzel haberlerinizi duymayı ve sosyal medya üzerinde paylaşmayı seviyoruz. #sporsonrası #toparlanma #izotonik #hidrasyon #sporcuiçeceği #cocopro_tr #postworkoutdrink #coconut #coconutwater #proteindrink #eatclean